Srpen 2007

Martin Lawrence - životopis

27. srpna 2007 v 17:08 Martin Lawrence
Herec
Datum narození: 16.04.1965
Místo narození: Frankfurt-am-Main, Hessen, Německo
Znamení:
Beran Životopis: Martin načal svou kariéru v Hollywoodu sitcomem What's Happening Now! Po tomto seriálu byl vybrán jako moderátor populární televizní show HBO Def Comedy Jam, který moderoval po tři sezóny. V letech 1992 - 1997 pak obsadil hlavní roli v seriálu Martin, u kterého byl také vedoucím výroby.

Do jeho filmografie patří spousta komerčních hitů jako Agent v sukni, Modrý blesk, Mizerové, Doživotí, Black Knight, Co horšího se může stát, filmy ze série House Party a dále snímky Není co ztratit, Bumerang, Jednej správně a A Thin Line Between Love and Hate, na kterém se kromě herecké účasti podílel také jako spoluautor scénáře a režisér.

Jeho zatím posledním komediálním počinem je sólové vystoupení, se kterým Lawrence uspořádal turné po Americe a jeho záznam byl vydán pod názvem Martin Lawrence Live: Runteldat. Nedávno také natočil akční komedii Policajti na baterky, ve které si zahrál se Stevenem Zahnem.

Colin Farrell - fotky

27. srpna 2007 v 16:56 Colin Farrell

Colin Farrell - životoppis

27. srpna 2007 v 15:43 | colin |  Colin Farrell
Herec
Datum narození: 31.05.1976
Místo narození: Castleknock, Dublin, Irsko
Znamení: Blíženci
Životopis:
Irská hvězda Colin Farrel (celým jménem Colin James Farrel) se během tří let z neznámého herce stal jedním z nejžádanějších v Hollywoodu. Jeho severoamerickým debutem byl snímek Joela Schumachera Tábor tygrů "Tigerland" (2000), za který získal ocenění pro nejlepšího herce od Boston Society of Film Critics. S režisérem Schumacherem natočil také film Telefonní budka "Phone Booth" (2002) a drama Veronica Guerin.

Svou skvělou hereckou dovednost předvedl také v úspěšném sci-fi thrilleru Minority Report s Tomem Cruisem v hlavní roli, komerčním hitu Daredevil po boku Bena Afflecka a dramatech Test s Al Pacinem a Hartova válka s Brucem Willisem.

Kromě toho se Farrell objevil ve snímcích Američtí psanci "American Outlaws", The War Zone a ve filmu Rafinovaný zloděj "Ordinary Decent Criminal" (2000) s Kevinem Spaceym, který jej pro roli navrhl po shlédnutí londýnského divadelního představení "In a Little World of Our Own". Farrell si zahrál také v televizních seriálech "Ballykissangel" (1996) a "Falling for a Dancer" (1998). Brzy se objeví ve filmech "Intermission" (2003) a "At Home At The End Of The World" (2003). V současnosti se připravuje na natáčení filmu Olivera Stone "Alexander The Great" (2004).

Kytky

26. srpna 2007 v 19:07 Kytičky

Různí medvídci

26. srpna 2007 v 18:47 Medvídci


Dennis Quaid - životopis

26. srpna 2007 v 18:16 | Miloš Fikejz |  Dennis Quaid
Herec
Datum narození: 09.04.1954
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Beran
Životopis:
Je druhorozeným synem inženýra, který vynikal ve zpěvu a tanci. Od svých čtyř let se D. Q. učil hrát na klavír a později si k tomu přibral ještě kytaru, protože se chtěl stát profesionálním hudebníkem. Navštěvoval Bellaire High School a na University of Houston vystudoval herectví. Na konci 60. let vystupoval se svým starším bratrem Randym Quaidem jako kabaretní komik a imitátor Richarda Nixona a W. C. Fieldse v houstonském hotelu Tidelands.

V roce 1972 se pokoušel prosadit jako amatérský boxer a 1975 odešel do Los Angeles, kde se začal uplatňovat ve filmech jako představitel bezstarostných mladíků. Výrazněji na sebe upozornil úlohou studenta Dava Stohlera, vítěze cyklistických závodů a dobyvatele dívčích srdcí, v komedii Únik (r. P. Yates). Se svým bratrem vytvořili role sourozenecké dvojice desperátů, kteří spolu s dalšími bandity přepadávají v Missouri po skončení občanské války banky, ve westernu Psanci (r. W. Hill).

Zajímavou zkušeností pro D. Q. byla role sebevědomého Gordona Coopera, jednoho z pilotů a prvních kosmonatů, o jejichž osudech a průkopnickém letu do vesmíru pojednává film. adaptace románu Toma Wolfa Posádka (r. Ph. Kaufman). Popularitu mu přinesla postava policejního poručíka Remyho McSwaina, který se snaží s pomocí neúplatné právničky (Ellen Barkinová) odhalit pozadí obchodů s drogami, v kriminálním dramatu Policie z New Orleans (r. J. McBride).

Své hudební schopnosti plně využil v životopisném snímku Great Balls of Fire! (r. J. McBride), kde ztělesnil slavného rokenrolového zpěváka a pianistu Jerryho Lee Lewise, který vyvolal skandál svým sňatkem s vlastní čtrnáctiletou sestřenicí. 1984 debutoval na divadle po boku svého bratra v mimobroadwayské inscenaci dramatu Sama Sheparda Opravdový Západ.

Kromě herecké kariéry, narušované občasnými problémy s drogami a alkoholem, se věnuje také hudebním aktivitám; od 1988 koncertuje a nahrává s rockovou skupinou The Electrics a sám složil písně k filmům Noc, kdy v Georgii zhasla světla, Dost drsný a Policie z New Orleans, v nichž hrál ústřední party. S producentkou Cathleen Summersovou založil 1989 produkční film. společnost Summers/Quaid Productions. 1998 se představil také jako režisér TV westernu Vše, co povznáší, v němž vytvořil hlavní roli rančera Jima Claye.

V letech 1978-80 byl ženatý s herečkou Pamelou J. Salesovou, pak několik let žil s herečkou Leou Thompsonovou a 1991-2001 byla jeho manželkou herečka Meg Ryanová, s níž se objevil na plátně (Hlásím svoji smrt, Vnitřní vesmír).