Únor 2009

Green Day - přilba do charitativní aukce

28. února 2009 v 14:53 | Sára |  news
Ochranná přilba podepsaná skupinou Green Day jde do aukce. Získané peníze dostane organizace Habitat For Humanity.
Mnozí z vás si určitě budou pamatovat na to, že Billie Joe, spolu s rodinou a Jasonem Whitem, byli roku 2007 v New Orleans a pomáhali se stavěním domu, který byl zničen při hurikánu Katrina.
Pro více info o aukci *click*

Pro náhled na fotky z roku 2007 *click*

fotky live 18

28. února 2009 v 14:31 | Sára (celebritywonder.com) |  BJ-fotky=live

fotky live 17

28. února 2009 v 14:21 | Sára (celebritywonder.com) |  BJ-fotky=live

Bezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.czBezplatný hosting obrázků na www.ImgUpload.cz

Limitovaná edice 21st Century Breakdown

25. února 2009 v 17:29 | Sára |  news
Pro opravdové fanoušky skupiny Green Day je tu velmi zajímavá a nevšední nabídka. V novém připravovaném e-shopu, který by měl být spuštěn přibližně v polovině března, budete mít možnost si objednat limitovanou speciální edici nového alba 21st Century Breakdown. Edice, která v žádném jiném obchodě v ČR nebude k dostání, bude mimo jiné obsahovat tři vinylové desky, jedno klasické cd a 64 stránkovou publikaci. (zdroj: greenday-cz.com)


25. března v L.A.

25. února 2009 v 17:26 | Sára |  news
Tak už to vypadá, že slibované rozhovory s kapelou Green Day, kde by měli představit i nějaké nové písně, se v Los Angeles uskuteční 25. března. Na stránkách Idiot Clubu se objevil nápis "If you live in the Los Angeles area, keep March 25th free.", navíc se o tomto datu zmínil na svém blogu i režisér John Roecker, který má stát za dokumentem Heart Like a Hand Grenade (Srdce jako ruční granát), který má mapovat tvorbu American Idiot. Nechme se překvapit...

zdroj: greenday-cz.com


Tré Cool (10 Great Punk Drummers)

25. února 2009 v 17:14 | Sára |  news
Tré byl zařazen mezi "10 nejlepších punk bubeníků" - pro více info *click*

Můj překlad článku :

Tré Cool
Green Day / Foxboro Hot Tubs

Punk prošel multi-platinovým bláznovstvím v 90. letech a Green Day byl jeden z největších důvodů proč tomu tak bylo. Každý ví, že Billie Joe Armstrong je úžasný zpěvák / textař, ale málokdy vidíte někoho mluvit o bubeníku z Green Day. Deska po desce Coola pokládá na zlatou dráhu pop/punku. Jeho důraz na detail, ho činí důležitým pro kalifornskou kapelu. Nikdy se nedostane do způsobu gigantických chytlavých melodií , ale vždy jim dodá zajímavé ozdůbky/vychytávky, které vždy vylepší písničku. Co víc může kapela chtít?


Scany z Rolling Stone

22. února 2009 v 11:42 | Sára |  news
Rolling Stone: Green Day potvrdili start masivního turné v červenci

14. února 2009 v 20:07 | Sára |  news
Do května nebude nové album Green Day na putlech obchodů, ale Rolling Stone slyšel dnes odpoledne šest písní. Trio také potvrdilo, že masivní světové turné po uzavřených halách odstartuje v červenci. Celá reportáž z návštěvy studia bude uveřejněna v dalším vydání Rolling Stone, ale již nyní můžete nahlédnout co Billie Joe, Mike Dirnt a Tre Cool uvařili společně s legendárním producentem Butchem Vigem ve stejném studiu v Kalifornii, v němž nahráli alba American Idiot, Warning, Insomniac a Dookie.
Jak už bylo řečeno, album skládající se ze 16 písní bude rozdělen do 3 sekcí a to : Heroes and Cones, Charlatans and Saints, a Horseshoes and Handgranades - a Dirnt pro AP magazine přezradil že jednotlivé skladby na sebe nadvezují takým spusobem, jako písně na albu Bruca Springsteena Born to Run. ,,Nevím jestli se to dá nazvát konceptním albumem, ale je tam jakási niť která všechno spájí."
Písničky sou drzé,ale také vyzývající k naději, odkazujicí na neusazení politického klimatu, jakož i další více osobí a generačnou stránkou věci.Je to změs klaustrofobie, svobody a naléhavosti co je dobře videt i na předné straně obalu tohto alba na které sou vyzobrazeni dva mladí líbajíci se lidi před grafity pokrytou zdí.
Úvodní song nás rychle dostane do pro Green Day velice známeho tří akordového tunelu, ale pak se promění na ,,ťežkou rockovou operu" kterou sme mněli možnost slyšet i v některých písních na American Idiot. ,,My generation is zero/I never made it as a working class hero" zpívá Armstrong odkazujíci na píseň Johna Lennona kterou punkrockové trio přezpívalo v roce 2007.Po velkém nástupu bicích se písnička dostáva dostává do trocha pomalejšího tempa připomínajíciho známou píseň legendární skupiny Queen - Bohemian Rhapsody.Naproti tomu píseň Know Your Enemy je přímí rockový song s velice chytlavím ,,oh-way oh-way" refrénem.Začína mocně jako písně AC/DC.Tré Cool buší do bicích zuřivě počas toho jak Armstrong zpíva ,,Silence is the enemy so give me revolution."
Before the Lobotomy je jedna z hrstky písní z Breakdownu kde se Billie Joe dostáva do netypicky sladko znějícího hlasu a cestuje ve vyšších tónech.Slova sou doprovázena tónama gitary, a kapela vložila přestávky a dýchací prostor mezi hudbou a spvěvem.Ze začátku Armstrong zpívá ,, dreaming of another place and time where my family are from" ale pak jak píseň pokračuje jakoby spěvem ukazoval prstem se slovami ,, Charlatans of lost memories like the end of the century."
,,March of the Dogs"je nejvíc punkovo laděná a otevřene politická píseň z téhle šestice.Píseň je založena na velkých úderech gitary a klasickým ukřičeným a ohlašujícím spěvem v kterém Armstrong chrlí ,, I want to know who's allowed to breed/All the dogs who never learned to read/Missionaries, politicians/And the cops of a new religion."
Armstronguv klidný spěv se znovu ukáže v rockové písni v stredním tempu "Restless Heart Syndrome."Návratem do řádku "know your enemy," Billie Joe radí "Know what ails you/impales you…you´re victim of the system." Píseň obsahuje dramatický přechod do hlasné sekce zahrňující čtyť akordovou strukturu. A nakonec píseň "21 Guns" která je hodně podobná Boulevard of Broken Dreams.Píseň začíná pomaly s akustickou kytarou, pak se přidává piano a další nástroje až kým se to všecho nerozbalí do velkýcho, šťavnatýho, super melodického refrénu. "Lay down your arms, give up the fight," pospěvuje si Armstrong. "Throw up your arms into the sky, you and I."Po rychlém kytarovém sóle které zní jak pár pěkných tónu z harmonie, se píseň ukončí s nadějnou definitívou.

zdroj : greenday-cz.com

článek z ipunk.cz

14. února 2009 v 20:03 | Sára |  news

Green Day opět útočí

green_day-21st-century-breakdown.jpgJe tomu téměř pět let, co světlo světa spatřila v pořadí sedmá deska skupiny jménem Green Day. Způsobila "zelenou mánii", která doslova přinutila poslouchat kalifornskou trojici i punkrockem dříve nedotčené. Ještě o rok později dostávali Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tre Cool do varu haly a stadiony po celém světě (včetně Prahy). Poté se kapela odmlčela a členové si užívali zaslouženého odpočinku. Občas o sobě dali vědět prostřednictvím angažovanosti v různých humanitárních akcích (písničky The Saints Are Coming a Working Class Hero) nebo později povedeným vedlejším projektem Foxboro Hot Tubs. Ale na pravé studiové album Green Day musejí fanoušci stále čekat, dokonce se jedná o nejdelší přestávku mezi jednotlivými nahrávkami v historii skupiny. Podle posledních informací už však dlouho své příznivce napínat nebudou. Nové album už má jméno, obal i přibližné datum vydání.

Ještě než se Green Day zavřeli do studia Ocean Way Recording (vznikal zde i American Idiot), kolovala v médiích spousta více či méně důvěryhodných informací o připravované desce. Billie Joe Armstrong údajně napsal několik desítek písní, ze kterých vybírali. Samotná skupina se během nahrávání vyjadřovala jen velmi zdrženlivě. Do světa vypustila akorát dvě videa z nahrávacího studia, ze kterých však bylo patrné pouze to, že producentem bude uznávaný Butch Vig (AFI, Nirvana, The Subways). Čas plynul dál a nebýt všímavých fanoušků, kteří zaznamenali, že na parkovišti před studiem zmizely vyhrazená místa pro členy kapely, ani by se nikdo nedozvěděl, že Green Day už dotočili.

Velký informační zlom nastal po vydání časopisu AP, jehož redaktoři navštívili skupinu během práce na albu a přinesli velmi zajímavou reportáž, ze které vyplynuly na povrch dosud nezveřejněné skutečnosti. Podle zmiňovaného časopisu má být nové album více osobní a zároveň nejodvážnější, které Green Day za dvacet let své kariéry vytvořili. Motivy by měli být spojené s dezorientací a chaosem v životě "pobushovské" Ameriky. Nepůjde ale pouze o reakci na Bushe, ani se už nebude používat fikce, aby se upozornilo na fakta, jak tomu bylo u American Idiot. Na nové desce chce americká trojice reagovat na svět mimo Green Day. "Jednou si myslíte, že jste se dostali hodně hluboko, ale nedostali jste se dost hluboko. Musíte najít ty největší démony vaší duše, abyste udělali dobrou desku," naznačuje Billie Joe jak moc osobní má album být.

green-day-2009.jpgAutorem všech textů je právě frontman Billie Joe Armstrong. "Texty na této nahrávce jsou jako novela," poznamenává bubeník Tre Cool. "Snažil jsem se zjistit, co pro mě život za poslední tři roky znamenal," doplňuje opět Billie Joe. Na albu bude celkem 16 songů, které budou rozděleny do tří dějství - "Heroes and Cons", "Charlatans and Saints" a "Horseshoes and Handgrenades". Tentokrát se nedočkáme žádných devítiminutových rockových oper, ale spíše klasických tříminutových skladeb, mezi nimiž se objeví politické hymny i balady založené na pianu. "Rád tvořím zvučnou rockovou muziku, které nutí lidi skákat nahoru a dolů," popisuje Billie Joe svůj oblíbený tvůrčí proces. Před vydáním alba se spekulovalo i o jeho formě, přesněji zdali opět půjde o koncepční nahrávku jako v případě American Idiot. Basák Mike Dirt k tomu řekl: "Nevím, jestli to lze nazývat koncepčním albem, ale určitě tam existuje jakási nit, která všechno spojuje."

Producent Butch Vig ke spolupráci s Green Day prohlásil: "Sedím v místnosti s jednou z nejlepších rockových skupin vůbec a oni to naplno rozjedou. Já se pak snažím mluvit nenuceně jako "Jo kluci, to zní dobře", ale vnitřně si říkám: "Sakra chlape, ty máš z pekla štěstí, že tady vůbec můžeš sedět." Zbývá už jen dodat, že album se bude jmenovat "21st Century Breakdown" a vyjít má někdy v květnu.

Dosud známé názvy písniček: 21st Century Breakdown; Know Your Enemy; Viva la Gloria; Before the Lobotomy; Christian's Inferno; Last Night on Earth; March of the Dogs; Restless Heart Syndrome; 21 Guns.


Greeni v časopise FILTER

14. února 2009 v 19:56 | Sára |  news


21st Century Breakdown

14. února 2009 v 19:44 | Sára |  news
Tohle je obal nového CD, které má název "21st Century Breakdown"
Vyjít by mělo v květnu 2009.

Green Day - Grammy, 2009

14. února 2009 v 10:23 | Sára |  fotky-Awards
Toto jsou nejnovější fotky Greenů
(předávání cen Grammy (9.2.2009) - GD předávali cenu za Album roku)
EW Magazine Photo Session 2004

7. února 2009 v 15:23 | ryanreynoldsonline.com |  Ryan Reynolds

Zajímavosti

7. února 2009 v 15:19 | Sára |  Ryan Reynolds
Celým jménem: Ryan Rodney Reynolds
Barva očí: hnědá
Výška: 189 cm
Otec: Jim (Businessman)
Matka: Tammy (Saleswoman)
Tetování: má jedno tetování na ruce
Mazlíčci: dva psi - Jobey a Boogs
Koníčky: rybaření, potápění, plavání, snowboarding

Životopis

7. února 2009 v 15:11 | osobnosti.cz |  Ryan Reynolds
Povolání: Herec
Věk: 32
Datum narození: 23.10.1976
Místo narození: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Znamení: Váhy
Ryan Reynolds se záhy vypracoval v jeden z nejperspektivnějších talentů současného mladého Hollywoodu, k čemuž mu napomohl příznivý kritický ohlas jeho komediálního výkonu ve filmu Van Wilder. Z dalších filmů: The Alarmist, Buying The Cow, Finders Fee, Dick, Coming Soon, Ordinary Magic, Foolproof a Dokud nás smrt nerozdělí. Také jej můžeme videt v komediích Hele kámo, kdo tu vaří, Zahulíme, uvidíme a The Amityville Horror.

V roce 2004 až 2006 byl zasnoubený s kanadskou zpěvačkou Alanis Morissette. Před ní chodil z herečkou Rachael Leigh Cook.

fotky 01

7. února 2009 v 15:09 | Sára |  Ryan Reynolds